O zamýšlené stavbě se obyvatelé okolních ulic Lidická, Štefánikova a Masarykova dozvěděli znavrhovaných změn územního plánu. „Žádáme zamítnutí navrhované změny ze zóny, určené kindividuální výstavbě a výstavbě rodinných domů, na možnost výstavby bytových objektů,“ píše se vpetici, jejíž iniciátorem je Lumír Krejčí.

Podle něj by bylo podpisů pod peticí možná více. „Neobešel jsem ale všechny obyvatele vblízkém okolí, hlavně jsem byl u majitelů pozemků,“ vysvětlil a dodal, že zradnice už dostal na petici odpověď. „Radní ji vzali na vědomí, probírat se má na zastupitelstvu na konci měsíce,“ dodal.

Žadatelé o změnu územního plánu už mají dokonce vypracovánu studii na dva bytové domy o 46 bytech. „V podzemí by měly být garáže pro třiačtyřicet automobilů, to znamená, že venku nebudou auta stát,“ naznačil Břetislav Radvanský, který spolu sAntonínem Buskem hodlají změnu územního plánu prosadit. Víc nechtěl Radvanský po telefonu sdělit. Jeho společník Busek, který je majitelem pozemků, byl sdílnější. „Těžko říct, jak bude stavba postupovat, když změna územního plánu projde. Bude to záležet hlavně na rychlosti úřadů,“ poukázal a dodal, že zamýšlené byty by měly mít od 60 do 150 metrů čtverečních. „Lidé si je budou moci odkupovat do osobního vlastnictví, tak, jak je dneska běžné.“

Busek přiznal, že stěžkostmi počítali. „Věděli jsme, že pan Krejčí bude proti,“ prozradil. Přímí sousedé u budoucích domů prý ale nic proti stavbě nemají. „Tam nikde nic není. Nejbližší budova je vzdálena asi sto metrů,“ popsal.