Třiatřicet podpisů obyvatel domu číslo 171 a domova s pečovatelskou službou na Fučíkově ulici je celkově pod textem, který nazývají protestní peticí. V něm píší, že neoficiálně získali informaci, že se má rozšířit veřejné parkoviště v blízkosti domů, kde bydlí, a to částečně i na úkor veřejné zeleně.

Oba zmíněné domy stojí v zástavbě, která svým tvarem připomíná písmeno U. Naproti těmto domům stojí ubytovna a restaurace, a právě kvůli těmto dvěma zařízením je počet parkovacích míst ve zmíněném dvoře mezi domy nedostačující. „No a my jsme slyšeli, že další parkovací místa by měla být nad domem. Tam jsou teď staré šopy a malé posezení. Už před deseti lety jsme přitom město žádali, aby ty šopy nechalo zbourat a vytvořilo tam zázemí pro tyto dva domy,“ uvedl jeden ze signatářů textu Ladislav Bortel. Obyvatelé domů nyní znervózněli, neboť zjistili, že šopy již někteří lidé začali vyklízet. „Máme strach, že tady z toho udělají velké parkoviště a nám už tu pak nezbude ani kousek zeleně. Navíc nám vadí, že deset let nikdo na naši žádost nereagoval, a najednou se něco děje,“ poznamenal Bortel.

Majitel ubytovny a restaurace Pavel Stoklasa přiznává, že kapacita parkovacích míst nestačí. „Všechna auta parkují jen na straně, kde je penzion a restaurace, před protějšími domy parkoviště nejsou. Jenže já tady ubytovávám stavbaře a další lidi, a oni někde parkovat musejí,“ vysvětlil Stoklasa, jenž jedním dechem odmítl, že by chtěl od města zmíněný pozemek kvůli případné výstavbě parkoviště kupovat. „Podle mě jde najít jednoduché řešení. Vytvoří se tam třeba deset parkovacích míst a ještě tam zbude dostatek plochy pro odpočinkové zázemí, jak požadují nájemníci těch domů,“ uvedl Stoklasa.

Starosta Fulneku Josef Dubec již dopis viděl a slíbil, že se jím město určitě bude zabývat, přestože nesplňuje náležitosti petice. „Už jsme o tom předběžně hovořili, ale zatím nechci hovořit o žádném závěru. Chceme uskutečnit schůzku přímo na místě a dohodnout tam řešení, které by bylo kompromisní. Já nejsem v žádném případě zastáncem likvidace jakékoli zeleně,“ ubezpečil Dubec.