Petr, 7. 7. 2024. Tak zní stručný status na sociálních sítích Petry Kvitové. Otcem dítěte je její manžel, bývalý tenisový profesionál a dnes tenisový trenér Jíří Vaněk, se kterým Petra Kvitová uzavřela sňatek vloni.

Zpráva na facebooku Petry Kvitové získala okamžitě okolo deseti tisíc tzv. lajků a v komentářích se tu sešlo okolo tisíce gratulací z Česka i zahraničí.

Dvojnásobná šampionka prestižního Wimbledonu, bronzová olympionička z her v Riu v roce 2016, šestinásobná vítězka FED Cupu či šampionka turnaje mistryň prožila i těžké chvíle. V roce 2016 ji v jejím tehdejším prostějovském bytě přepadl muž, který ji při potyčce pořezal a vážně poranil levou ruku. Petra Kvitová je přitom v tenisovém světě levoruká hráčka. Tehdy jí hrozil konec kariéry, operace ruky trvala čtyři hodiny, nakonec ale vše dopadlo na výbornou a Petra Kvitová zranění ustála bez vážných následků.

Petra Kvitová se narodila 8. března 1990 v bílovecké porodnici, odmala je ale jejím domovem přilehlý Fulnek, kde má slavná tenistka i svou síň slávy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Beats for Love: toto je výběr toho nejkurióznějšího oblečení, líbí se vám?

Výstřední outfity na festivalu Beats for Love, 4. července 2024. | Video: Deník/Kateřina Součková