„Sice máme v Petřvaldu dvě restaurace a vinárnu, ale tady je to klasika,“ shodují se štamgasti, z nichž někteří zasedají ke stolům už kolem čtvrté hodiny odpoledne. V počtu na takto malou obec velmi slušném.

Šéf Marian Siekal točí na dnešní poměry celkem levné pivo. Radegast dvanáctku za 42 a desítku za 39 korun. Utopenec je za 60, párek v rohlíku za 30 korun. „Nové cedule jsme rozmístili v obci nedávno, jsme asi rok po rekonstrukci,“ poznamenal provozovatel podniku s typicky sportovní atmosférou. Všude jsou vidět poháry, dresy, vlajky a upomínkové předměty.

Koupaliště v Trnávce na Novojičínsku má otevřít v polovině června.
FOTOGALERIE, VIDEO: Koupaliště v Trnávce otevřou v půlce června

Štamgasti a fandové, ne-li rovnou členové FK Petřvald na Moravě, připomínají, že proměnou prošla nejen hospůdka, ale i samotný stadion. Svědčí o tom natřené konstrukce i sloupy u vjezdu na hřiště ze silnice 4805. „Máme i velký nápis STADION, ale zatím schne,“ zmínili chlapi.

A nedalo jim, aby se nepochlubili dřevěnou budkou z opačné strany hospody s nápisem „Murýňo“. Trenér přezdívaný Mourinho podle portugalského fotbalisty a trenéra tam ubytoval páva, kterého nedávno dostal k padesátinám. „Na toho ale musíte mít štěstí, z toulek se vrací, kdy se mu zachce,“ podotkli petřvaldští štamgasti na adresu ptáka, kterého má jejich fotbalový klub ve znaku.