VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pískoviště v obcích jsou výjimkou

Novojičínsko – Jen málokterá obec má vsoučasné době vlastní pískoviště pro děti. O něco lepší je situace voblasti dětských hřišť.

2.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Z obcí, které odpověděly na dotazy Deníku týkajících se dětských hřišť a pískovišť nemá veřejné pískoviště ani jedna. Například v Mořkově jsou ale pískoviště v areálech mateřské školy a školní družiny. Obdobné je to třeba v Bernarticích. Většinou ale zněly odpovědi podobně. „Pískoviště k dispozici není ani se neplánuje,“ sdělila starostka Luboměře Milada Šmatelková. Starosta Slatiny Luděk Míček ještě doplnil, že důvodem absence dětského pískoviště spravovaného obcí jsou možné hygienické potíže.

Dětská hřiště případně vyhrazené prostory s prolézačkami chybí v obcích výjimečně. A pokud tomu tak je obce se chystají na jejich budování. „Dětské hřiště není v obci ani jedno. Obec má naplánováno zahrnout do rozpočtu vybudování dvou hřišť, a to na Lomné a pod Javorníkem. Dále obec dokončila projektové dokumentace pro stavební povolení na vybudování a revitalizaci tří sportovišť v částech Lomná, pod Javorníkem a Bystré. V příštím roce budeme žádat o dotace na tato sportoviště. V rámci každého sportoviště je i malé dětské hřiště,“ uvedl starosta Trojanovic Jiří Novotný.

Klasické dětské hřiště není ani ve Slatině, mají tam jen prostranství s prolézačkami a plochou určenou pro děti. Projekt na vylepšení dětského hřiště připravují v Luboměři a před rekonstrukcí mají dětské hřiště v Petřvaldě. „Máme jedno dětské hřiště, ale je nedostatečně vybavené,“ konstatovala rovněž starostka Bernartic nad Odrou, Dana Klosová. Jedním dětským hřištěm disponují také Heřmanice u Oder.

Poměrně dobrý stav dětského hřiště mají podle Ivo Kočíše, starosty Bravantic v jeho obci. „V současné době je jedno dětské hřiště v areálu mateřské školy, které je dobře vybavené a jeho stav je dobrý,“ sdělil starosta Mořkova Jiří Rýc. Dva dětské plácky vybavené poměrně novými dětskými prvky mají i ve Skotnici. Tam už se na jednom ale loni vyřádili vandalové. Dvěmi dětskými hřišti se mohou pochválit také Bílovští. „Veřejně přístupné víceúčelové sestává z tenisového kurtu s umělým povrchem, plochy s asfaltovým povrchem a travnaté plochy s množstvím prolézaček pro děti. Druhé hřiště je u mateřské školy, slouží především k jejich potřebám, je vybaveno prolézačkami a domečkem. Stav obou hřišť je dobrý,“ upřesnila pracovnice Obecního úřadu v Bílově Pavla Sikorová.

Autor: Ivan Pavelek

2.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení