Od jedenácti hodin budou tuto sobotu a v neděli na štramberském náměstí probíhat už čtvrté Štramberské pivní slavnosti. Jako vždy je připraven zábavný program, ve kterém nebude chybět produkce sedmi malých pivovarů, soutěže, výborná muzika a zajímavý doprovodný program.

V sobotu jako hlavní hvězda vystoupí kapela Turbo. Skupina patří bezesporu na československé bigbeatové scéně k legendám. Skladby jako Měl jsem rád, Díky, já jedu dál a další už mezi dnešními rockery a staršími bigbíťáky znějí jako evergreeny. Předchůdci dnešních Kabátů a dříve pokračovatelé a konkurenti Katapultů hrají po několika těžkostech a pauzách dál.

Hrát pro lidi na koncertech kapelu podle slov jejích členů prý jen tak neunaví. „Jaký může mít člověk pocit, když jede přes celou republiku a když přijede na místo, tak zjistí, že na něj čeká plný sál, nebo 1000 lidí na letním parketu venku. Je to úžasný pocit,“ řekl nedávno v rozhovoru pro server Kulturniecho.cz zpěvák skupiny Míra Chrástka.

Navíc se dává dohromady původní sestava, bývalý „turbák“ Martin Laul se loni vrátil do sestavy skupiny. „Kapela tak hraje jako za největší slávy. Letos hráli s legendární skupinou Nazareth a taky se Smokie. S těmi je navíc připravena i další spolupráce na jejích českých koncertech,“ potvrdil pro Region hudební publicista Richard Boryna. V sobotu dále vystoupí známý a oblíbený Stanley´s Dixie Street Band a Městský dechový orchestr Kopřivnice. Neděle pak bude patřit .. X .. Bandu, Šuba duba bandu a Queen Revival Bandu.

Štramberské pivní slavnosti se konají v sobotu 15. a v neděli 16. srpna vždy od 11 do 18 hodin na štramberském náměstí. (mer)