Obří panelový komplex na okraji města směrem na Rožnov pod Radhoštěm nechal vystavět podnik OKD v roce 1985 jako ubytovny s kapacitou devět set míst pro horníky, kteří se zde měli nastěhovat při případném otevření Dolu Frenštát. Měla zde být dokonce nemocnice. „Tady mělo být, tuším, dvě stě sedmdesát bytů a blok A byl už tak dispozičně upraven, že v něm byly tapety i radiátory. Byl jsem se tady v té době podívat. Bylo to kolem roku osmdesát devět, a tehdy to bylo nejblíže k otevření," vzpomínal před rokem zastupitel Karel Míček, jehož město pověřilo jednáním s majitelem hotelových domů, společností RPG RE Commercial.

Jenže záměr těžby černého uhlí ve Frenštátě pod Radhoštěm se tenkrát nenaplnil, a areál tak pozbyl smyslu. Občas se sice objevila myšlenka, že by mohl být nějak využit, nejčastěji se hovořilo o nemocnici, ale vždy z toho sešlo.

A tak železobetonové konstrukce šestadvacet let chátraly a staly se obludným architektonickým strašákem města. Realitní skupina společnosti RPG, která budovy dostala na starost, hledala rovněž řadu let možné využití nikdy nedokončených objektů. „Toto řešení se bohužel nepodařilo, a proto jsme se s městem dohodli, že tím nejlepším řešením bude demolice," uvedl krátce před zahájením demolice tiskový mluvčí Realitní skupiny společnosti RPG Petr Handl.

V srpnu 2011 se do betonu „zakously" těžké stroje a v průběhu několika měsíců srovnaly stavby se zemí. Ještě před demolicí jednala společnost RPG RE Commercial s městem o možném využití vyčištěné lokality. „Byly úvahy, že by tam vznikly volnočasové aktivity, ale k dohodě nedošlo, město pro takové aktivity vyčlenilo jinou lokalitu," potvrdil informace Novojičínského deníku tajemník frenštátského městského úřadu Petr Kubenka.