V první polovině měsíce října nás čekají další volby. Tentokrát si budeme volit politiky, kteří by nám měli být nejblíže, čelní představitele našich měst a obcí. V Kopřivnici budou mít voliči možnost kandidáty do zastupitelstva a jejich názory poznat blíže, a to díky chystaným diskusním pořadům.

Kopřivnické předvolební besedy na tamní kabelové televizi mají jednoduchý cíl, a to poskytnout divákům co nejvíce informací o budoucích zástupcích města. „Zajímá vás, jak si jednotliví kandidáti představují rozvoj měst? Jakým směrem by se chtěli v následujících čtyřech letech ubírat, jaké projekty by rádi realizovali? Zeptejte se jich," lákají na účast na besedě její pořadatelé.

Zástupci desíti stran

Své kandidátní listiny odevzdalo v Kopřivnici v zákonném termínu deset politických subjektů. „V průběhu září bude odvysíláno interview se zástupcem každé z desíti stran či sdružení, které budou v říjnu bojovat o hlasy kopřivnických voličů a přijmou pozvání do našeho televizního studia. Během dvaceti minutového rozhovoru budou politici jednotlivě odpovídat na dotazy moderátora, týkající se především jejich plánů pro následující volební období. Počátkem října pak přijde na řadu delší závěrečná beseda, jíž se zúčastní zástupci všech kandidujících politických subjektů najednou," přiblížil koncept předvolebních pořadů David Monsport, jenž je bude moderovat.

Navrhněte dotazy

Scénář obou typů pořadů mohou ovlivnit i diváci, kteří mají možnost navrhovat konkrétní témata diskuze. „Budeme velmi rádi, když nám lidé pošlou své dotazy a náměty, aby mohli pozvaní politici reagovat na to, co skutečně veřejnost zajímá. Vzhledem k omezenému časovému rozsahu pořadů sice zřejmě nebude možné, aby byl každý došlý dotaz zodpovězen samostatně, ale související náměty budou seřazeny do logických skupin a bude se podle nich sestavovat dramaturgie jednotlivých pořadů," vysvětlil smysl zapojení občanů David Monsport.

Uzávěrka pro zasílání námětů na všech deset interview je v pátek 15. srpna, dotazy do závěrečné besedy je možné zasílat o měsíc déle, tedy až do 15. září, a to na email kopřivnické kabelové televize, poštou nebo telefonicky.