V provozu je přitom jen pár týdnů. Investor využije odklonění dopravy také pro další etapu výstavby nového mostu v nedalekém Borovci.

„V úseku Rybí bude Ředitelství silnic a dálnic ČR opravovat propadlou vozovku pod nově stavěným mostem na obslužné komunikaci směr křižovatka Rybí,“ informuje na svém webu město Nový Jičín. K poškození vozovky mělo dojít při bourání eskapády mezi sirkovými lázněmi a obcí Libhošť.

Silnice I/48, která nyní prochází rozsáhlou modernizací v rámci výstavby dálnice D48 Rybí MÚK Rychaltice, bude v inkriminované části uzavřena o první říjnovém víkendu s úderem první minuty soboty 6. října. Naplánovaný konec stavebních prací ,v režii společnosti Metrostav a.s., je o den později o půlnoci.

Objízdná trasa ve směru z Nového Jičína na Frýdek-Místek povede přes Rybí, Kopřivnici a následně do Příbora, kde motoristé opět najedou na komunikaci I/48. Řidiče jedoucí z opačného směru od Frýdku-Místku objízdné značky navedou do Skotnice, Bartošovic, Hukovic a Kunína. I přes omezení budou jezdit linkové autobusy.

„Občané ale musí počítat se zpožděním,“ připomíná Karla Chybová, místostarostka obce Libhošť.

Křižovatka u obce Rybí, kde řidiči najíždějí právě na obslužnou komunikaci, je nyní velice problematická. Zejména v odpolední špičce se zde tvoří od Nového Jičína dlouhé kolony, protože kamiony jedoucí od Příbora zde musí při odbočení najíždět do protisměru. Motoristům v protisměru pak nezbývá nic jiného, než zastavit. Situace je zde řešena hodně nešikovně a je otázka, jaké další komplikace přinese zimní počasí.