Kopřivnice byla tehdy úspěšná v šesti z osmi žádostí a získala například šestnáct milionů na modernizaci Základní školy Dr. Milady Horákové či peníze na rekonstrukci školky v místní části Mniší. Úspěšný byl také Nový Jičín, kde tolik potřebnou finanční injekci v hodnotě více než třicet milionů korun získala EDUCA – Střední odborná škola na Novojičínské vzdělávací centrum.

Opravy v okolí i uvnitř budovy na ulici Bohuslava Martinů vrcholí v těchto dnech. Tento dotační program byl zaměřen právě na podporu modernizace vzdělávacích zařízení a volnočasových areálů ve městech do padesáti tisíc obyvatel. Ne všechny projekty se však podařilo realizovat, a to i přesto, že jim regionální rada peníze přiklepla. To je případ modernizace střediska Pagoda.

Skautům se nepodařilo získat plnou finanční podporu z ROP. Částka 7,7 milionu korun představovala ani ne padesát procent požadované částky, a dalších osm milionů jim tak na nové centrum chybělo. „Bohužel pro neziskovou organizaci našeho typu není reálné takovou částku sehnat,“ přiznal tehdy vůdce střediska Václav Dobrozemský.