V neděli v pět hodin odpoledne chtěla policejní hlídka zastavit v příborské místní části Prchalov vůz Škoda Fabia. „Řidič automobilu však na dávaná znamení nezastavil, zvýšil rychlost své jízdy a ujížděl až do obce Sedlnice, kde začal kličkovat po ulicích mezi rodinnými domy a po chvíli znenadání svůj vůz prudce zabrzdil a zastavil.

Z místa spolujezdce vyběhla neznámá osoba, s největší pravděpodobností muž, která se zakročujícím policistům ztratila z dohledu ve tmě a v přilehlých polích,“ popsal událost René Černohorský, mluvčí Policie ČR.

Ve škodovce zůstal ale na místě řidiče sedět mladý muž (28) z Novojičínska. Orientační dechová zkouška u něho dopadla negativně, pozitivně ale skočil test na drogy. Konkrétně na návykové látky amfetamin/metamfetamin.

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se jedná o neřidiče, tudíž že v této chvíli není držitelem příslušného řidičského oprávnění pro danou podskupinu motorových vozidel. Na základě dalšího prověřování bylo zjištěno, že podezřelý muž automobil užil k jízdě bez svolení zákonné majitelky. V místě jejího bydliště se totiž zmocnil volně odložených klíčů a vozidlo tak bez jejího vědomí odcizil,“ sdělil dále mluvčí.

Poškozenou byla devatenáctiletá přítelkyně zadrženého muže, která i přes jeho prohřešek nedala souhlas s trestním stíháním svého přítele. Zadrženého muže policisté následně propustili, případ tím však není u konce. Příborští policisté společně s novojičínskými kriminalisty zjišťují i identitu dosud neznámého muže, který od vozidla utekl.

„ Při pronásledování v délce téměř jednoho kilometru nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob, rovněž nedošlo k žádné škodě na majetku a shora uvedený muž je tak důvodně podezřelý z několika přestupků proti zákonu o silničním provozu,“ dodal René Černohorský.