V pondělí si koledníci užijí polojasné oblohy, přechodně se zatáhne. Ojediněle se místy objeví občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 900 metrů může sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupají na devět až 13 stupňů Celsia.

V úterý bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku i polojasno a ojediněle se mohou objevit mlhy. Od západu pak přijdou přeháňky, meteorologové upozorňují, že ojediněle se může vyskytnout i bouřka.

Zelenina v regálech obchodu s potravinami. Ilustrační snímek
Blýská se na lepší zítřky? Některé potraviny už začaly zlevňovat

Nad 1000 metry budou srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty šest až dva stupně Celsia, při déletrvající zmenšené oblačnosti až nula stupňů. Přes den se nejvyšší teploty dostanou na deset až 14 stupňů.

V půlce týdne se ochladí

Podobný ráz počasí očekávají meteorologové ještě ve středu, pak se mírně ochladí. Přes střední Evropu začne od západu zvolna postupovat zvlněná studená fronta, uvedli meteorologové.

Bolesti hlavy mají různé příčiny, ne na každou zabere tišící lék.
Chcete, aby vás přestala bolet hlava? Naučte se správně odhalit příčinu

Ve čtvrtek občas zaprší na většině území, na horách nad 1000 metry bude sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi osmi až čtyřmi stupni Celsia, nejvyšší denní mezi sedmi až 11 stupni, na východě ojediněle až 13 stupni. Také v pátek se očekávají přeháňky, teploty o něco málo klesnou, na víkend se pak opět mírně oteplí.