Sobota 10. října vůbec nenasvědčovala, že by se měla konat jakákoli venkovní aktivita. Plíživý déšť se střídal s vlezlým lijákem, který doplňoval ostrý studený vítr. Navzdory nepřízni počasí však vyrazilo asi třicet účastníků na tradiční Pochod generací s letošním podtitulem Babi, dědo, pojďme na výlet.

Pochod pro zábavu i pro zdraví

Místo dvou tras, po kterých se mohli účastníci vydat okolím Kopřivnice, však byla průchozí pouze jedna. „Kvůli hustému rannímu dešti by byla procházka lesem nereálná. Museli jsme trasu zkrátit a jednu úplně zrušit,“ přiblížila Jiřina Mikulenková z odboru sociálních věcí. „S ohledem na počasí je účast nad očekávání. Pochodu se účastní dvaatřicet lidí, kteří se nebáli v tomhle počasí jít na výlet,“ dodala Mikulenková, jež se taktéž akce zúčastnila.

Cíl pochodu byl jasný. Uspořádat akci, která nebude pouze pasivní zábavou, ale při níž lidé udělají také něco pro své zdraví. Účastníci pochodu si nejen protáhli nohy a plíce, ale zapojili se do malých soutěží, jenž prověřily jejich znalosti i motoriku.

Hodily se znalosti i šikovnost rukou

Soutěže si vzali na starost členové Kopřivnického Junáka. Výletníci měli kartičku, do níž se zaznamenávaly jejich úspěchy i neúspěchy v plnění zapeklitých úkolů, jako bylo například rozpoznávání lesních plodů či jemné úkony s provázky. Hlavně senioři suverénně předvedli své znalosti. „Nejmladšímu účastníku pochodu je pět let a nejstaršímu dvaaosmdesát. Jsou tady členové našeho klubu seniorů a jejich rodinní příslušníci. Máme tady dokonce dva rodinné týmy,“ uzavřela Mikulenková.

Organizátoři připravili v cíli pochodu na prostranství u kulturního domu malé občerstvení pro dospělé a atrakce pro děti. Bohužel, i toto zmařilo nepřejícné počasí. Děti alespoň využily příležitosti a vynahradily si odpolední strádání pohádkově-divadelním představením Kašpárek a ježibaba, které začalo v 17 hodin ve vestibulu kulturního domu.