VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podaří se dokončit přeložku?

Suchdol nad Odrou - O narovnání zatáčky z Kletné do Suchdolu nad Odrou se mluví již dlouho. V tomto roce by se mohli obyvatelé Suchdolu dočkat komunikace, která by řidičům citelně odlehčila.

8.6.2010
SDÍLEJ:

Neutěšený stav přerušené práce na přeložce v Suchdole nad Odrou.Foto: Deník/Věra Růčková

Dvě nebezpečné zatáčky nad sebou představují už léta nepříjemnou komplikaci pro řidiče, jedoucí z nebo do Suchdolu nad Odrou. V loňském roce začaly práce na přeložce, která by zatáčky narovnala a usnadnila vjezd do městyse. Letos by mohly být práce ukončeny.

Podle starosty Suchdolu nad Odrou, Richarda Ehlera, zatáčky neodpovídají platným normám, které jsou stanoveny pro komunikace III. třídy. „Pravidelně tam dochází k nehodám nejen v zimě, ale i v létě. Pokud tam jede delší vozidlo, například nákladní auto s návěsem, dokáže se tam zablokovat, a to se stalo už několikrát,“ nastínil starosta městyse. Ředitelství silnic a dálnic tuto přeložku znovu zahrnulo do harmonogramu prací na dálnici. „Práce na přeložce se nyní spustily z důvodu, že se získalo stavební povolení a finance,“ vysvětlila Nina Ledvinová z Ředitelství silnic a dálnic. Další zdržení by však mohly způsobit pře o část pozemků pod plánovanou přeložkou. „Proběhlo tam nějaké vyvlastnění a ten původní majitel části pozemků se brání, takže probíhají řízení. Doufáme, že to tu dostavbu nezbrzdí, ale může se stát cokoli. Byla by to ta nejhorší varianta,“ dodal Ehler.

Podle plánů ŘSD by práce na přeložce měly být ukončeny v listopadu tohoto roku. „Nám ta cesta kolem Plšků až tak život nekomplikovala, už jsme si za ty roky zvykli, ale teď by se konečně měla dodělat ta nová, protože je to tady pořád rozdělané a nic se neděje,“ zhodnotila jedna z obyvatelek, bydlící v těsném sousedství plánované stavby.

Dosavadní komunikace bude po dostavbě zařazena jako místní. „Bude sloužit jen obyvatelům, kteří v té lokalitě bydlí. Zatáčka, vedoucí nahoru se uzavře. Natáhne se tam chodník pro pěší s tím, že nahoru bude přesunuta i autobusová zastávka U Plšků,“ uzavřel Ehler. Nová komunikace, která ponese kategorii III. třídy bude vybavena rozhlasovým stožárem a veřejným osvětlením.

Autor: Věra Růčková

8.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT