Nejdéle dodržují tradici vyvěšování tibetské vlajky na radnici ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde se k akci připojili v jejích počátcích. Vlajka zavlaje již poněkolikáté na i novojičínské radnici. „Vyjadřujeme tak symbolicky podporu zemím a lidem, kteří se nenásilnou cestou snaží o dosažení svobody a získání národní svébytnosti,“ uvedla mluvčí radnice Hana Sirotová.

Dlouho s vyvěšováním váhali v Kopřivnici kvůli obchodům Tatry s Čínou. Posléze se ale k podpoře připojili. „Shodli se na tom radní, a pokračují tak v zapojení Kopřivnice do akce,“ sdělila mluvčí úřadu Eva Vystrčilová.

Také v Odrách, již asi čtvrtým rokem po sobě, bez problémů schválili vyvěšení tibetské vlajky na radnici. „Tuto symbolickou podporu jsme odsouhlasili již zhruba před měsícem,“ uvedl starosta Oder Pavel Matůšů.

Těsně od vyvěšení vlajky Tibetu byli loni v Příboře, letos to neprošlo jednoznačně. O podpoře přitom hlasovali radní i zastupitelé. „Radní vyvěšení nedoporučili. Na zastupitelstvu jsem navrhoval ještě druhé usnesení, aby byla vyvěšena, ale většina hlasovala proti,“ řekl starosta Příbora Milan Strakoš. Stejně jako Příbor se zachovala města Studénka, Bílovec, Štramberk a Fulnek. Tam se ale už od pondělí koná týdenní akce v kavárně Fulnek, kde návštěvníci mohou zhlédnout fotografie z Tibetu a ochutnat tamní typický nápoj - masala čaj. Několikadenní akci na podporu Tibetu pořádá také čajovna Archa v Novém Jičíně, kde lze spatřit každý den film či zažít besedu o utlačovaném národu. Kopřivnice je již několik let známá svým „Zvonečkovým pochodem“.