Podle Tomáše Harabiše, zakladatele Valašského království, navštívilo Trúbu v sobotu 11. dubna přibližně sedm stovek návštěvníků, mnoho z nich i ve večerních hodinách. „Chtěli bychom mít prodlouženou otevírací dobu vždy, když bude nějaký svátek,“ nastínil své plány Harabiš. Noční Trúba není lákadlem pouze pro turisty, kteří se přijdou rozhlédnout širokého okolí zahaleného do tmy, ale také například pro fotografy.

Velikonoční víkend, i díky tomu, že se nadmíru vydařilo počasí, nabídl návštěvníkům například romantický pohled na západ slunce. Ten v nemalé míře obdivovaly zamilované páry.

Jedna z nejnavštěvo­vanějších památek Moravskoslezského kraje patří štramberské radnici. Ta ovšem nemá finance na její rozvoj, proto ji pronajímá. Do letošního února se o Trúbu starala ostravská společnost Technoprojekt. Ta chtěla hrad dostavět, ovšem podpory památkářů ani zastupitelů města se nedočkala. „V součastné době tato myšlenka nenachází u orgánů města adekvátní podporu , bez které takto složitý, a poněkud zlomový, plán nelze realizovat,“ uvedl v listopadu loňského roku Martin Zuštík z ostravského Technoprojektu.

Místní radnice tak vypsala výběrové řízení na nového nájemce a vítězem se nakonec stalo Valašské království. To se o Trúbu stará od počátku dubna a vidí v ní velký potenciál, který je třeba využít. „Je to obtížná výzva, ale řekli jsme si, že naše království by mělo mít hrad. Obecně bychom chtěli hrad začlenit do našich aktivit,“ sdělil nedávno Harabiš.

Návštěvníci se dočkají otevřené Trúby v nočních hodinách také v budoucnu.