Zmizení mladíka nahlásila policistům v pondělí 10. srpna jeho matka. „Žena uvedla, že syn odešel z domu v neděli po vzájemném konfliktu s otcem, a také z osobních problémů, které jej v posledních dnech potkaly,“ sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Poté, co policisté zjistili místo, kde byl naposledy mladík spatřen, provedli pátrání v okolí jeho bydliště za přítomnosti policejních hlídek z obvodního oddělení Policie ČR Nový Jičín. „Současně bylo vyhlášeno místní pátrání a informace byla předána i dalším policistům a kriminalistům nejen z Novojičínska,“ pokračoval Tomšík a poznamenal, že z důvodu špatného počasí nemohli policisté použit policejní vrtulník s termovizí.

Špatné počasí provázelo pátrání dvou desítek policistů po mladíkovi i druhý den. Nakonec se ale na ně i ostatní zúčastněné osoby usmálo štěstí. Mladého muže našli okolo úterního poledne v zahradní chatce, která se nachází v blízkosti jeho trvalého bydliště.

„Z výpovědi mladíka vyšlo najevo, že důvodem jeho počínání byly skutečně rodinné spory. Dále se obával, že se rodiče dozvědí o jeho počínání z doby, kdy byli na dovolené,“ nastínil Tomšík a dodal, že ve čtvrtek 6. srpna mladíka kontrolovali policisté, když jel na motocyklu v Novém Jičíně. Muži zákona při kontrole zjistili, že řídil pod vlivem alkoholu, navíc mu Okresní soud v Novém Jičíně loni zakázal řízení motorových vozidel až do podzimu roku 2010.

„Krátce bylo mladému muži sděleno obvinění z trestných činů maření úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní jej čeká soud, který rozhodne o výši jeho trestu,“ uzavřel Tomšík.