„Vzhledem k tomu, že v avizovaném termínu čeká naše město zvýšený počet návštěvníků, začala pokládka nového povrchu již ve středu 12. červa," upozornila na novou skutečnost tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

„V sobotu v Kopřivnici startuje oblíbený maratón horských kol Kopřivnický drtič, na který se chystá zhruba osm set závodníků se svými doprovody. Kromě toho budou na polygonu probíhat první Kopřivnické dny techniky, jejichž návštěvníci určitě rádi využijí možnost zvýhodněného vstupu do Technického muzea Tatra, takže z polygonu zamíří také do centra. Abychom se vyhnuli dopravním komplikacím, vyšel nám zhotovitel stavby vstříc a harmonogram prací upravil," doplnil informace a objasnil dřívější termín pokládky Martin Lapčík z odboru rozvoje města.

Nový asfaltový povrch na ulici Záhumenní by měl být do soboty 15. června položen v úseku mezi výjezdem od ZŠ Alšovy a křižovatkou u Palárny. V místě pokládky musejí řidiči snížit rychlost a provoz je řízen semafory. Během následujícího víkendu, tedy ve dnech 22. a 23. června, pak bude realizována pokládka živičných vrstev na okružní křižovatce u Technického muzea a na navazujícím úseku ulice Čs. armády podél Komerční banky. Po dobu těchto víkendových prací bude omezena průjezdná nákladní doprava centrem Kopřivnice a nebude obsluhována oboustranná autobusová zastávka u Komerční banky.

O souvisejících omezeních budou řidiči informováni prostřednictvím přechodného dopravního značení a průjezd stavbou bude regulován pracovníky. „Informace o dočasné změně autobusových jízdních řádů budou zveřejněny přímo na zastávkách, a to v minimálně třídenním předstihu," dodala kopřivnická tisková mluvčí.