Děti, kterých má v tomto školním roce nastoupit do školy čtyřicet, a jejich rodiče se se ve středu 1. září okolo půl deváté dopoledne shromáždili ve školní zahradě. Tam je nejprve přivítala ředitelka školy Hana Bajnárková.

„Doufáme, že tady budete celých deset měsíců, že nebudeme muset řešit žádná velká opatření, která nám v minulém období byla předkládána. Věřím, že vše bude, jak má být, že budeme moci dětem předat vše to pozitivní, a že ony se budou těšit do školy,“ uvedla Hana Bajnárková.

Po ní si vzala slovo přítomná starostka Bílovce Renata Mikolašová. Připomněla, že jako učitelka také často učila prvňáky. „Vždy jsme slibovali, že budou mít mnoho netradičních dnů a budeme mít netradičních dílničky a netradiční vyučování. Ale život běží. A tak dnes vám chci popřát něco jiného – tradiční vyučování, kdy chodíte do školy a učíte se číst a počítat a máte vedle sebe kamaráda a před sebou paní učitelku, kterou můžete vidět ve skutečnosti a nejen přes obrazovku. Přeji vám, ať ten letošní školní rok je co nejvíce tradiční,“ řekla Renata Mikolašová.

close Základní škola v Komenského ulici v Bílovci připravila zahájení školního roku 2021/2022 pro prvňáčky a jejich rodiče ve školní zahradě. info Zdroj: Deník/Ivan Pavelek zoom_in Základní škola v Komenského ulici v Bílovci připravila zahájení školního roku 2021/2022 pro prvňáčky a jejich rodiče ve školní zahradě.

Když pak vyzvala všechny holky a kluky, jestli si chtějí udělat společnou fotku, ozvalo se nadšené hromadné zvolání: „Jooooooo!“. Poté se děti a rodiče rozdělili do dvou skupin podle tříd, každé z nich se ujala jedna z učitelek s asistentkou. Učitelky Jana Vítková a Květoslava Bartošová po chvilce uvedly děti do školy zazvoněním pohádkového zvonečku, a vařečkou nebo dřevěným medvídkem pasovaly každé dítko na školáka.

Následovaly instrukce pro rodiče, rozdání učebnic a dalších školních potřeb, předání instrukcí a tím první den dětí v areálu školy skončil. Někteří rodiče se s dětmi vydali na radu učitelek do cukrárny, jiní domů plnit zadané úkoly na následující den.