Informace o neutěšeném stavu v městské policii zazněla ve středu 28. března v průběhu zasedání Městského zastupitelstva Odry, když Daniel Rýdl, velitel MP Odry, předkládal zprávu o činnosti Městské policie Odry za rok 2017.

„Co nás v poslední době nejvíce trápí, je personální situace u městské policie. Od loňského září došlo k odchodu dvou strážníků a do dnešní doby se nám stále nepodařilo doplnit tento personální stav,“ uvedl Daniel Rýdl.

Nato pokračoval, že strážníků je v poslední době nedostatek obecně.

„Je to celorepublikový trend strážníci chybí všude. Věřím, že se tady nedožijeme situace, jaká už se stala ve více městech, kde museli přistoupit k tomu, že došlo ke zrušení městské policie a tu nahrazuje agentura,“ doplnil Daniel Rýdl.

„Minulý týden proběhlo výběrové řízení, měli jsme dva uchazeče, bohužel jeden neprošel psychologickým vyšetřením a druhý si vzal čas na rozmyšlenou. Jinak budeme dále hledat někoho na doplnění stavu. Dva strážníci jsou čtvrtina z celkového počtu strážníků v Odrách. Má to zásadní dopad na plánování směn a mělo to také vliv na to, že jsme museli některé směny zrušit, protože za současného stavu se to nedá zvládat,“ poznamenal velitel oderské městské policie.

Ke zprávě Daniel Rýdl uvedl, že loni ve srovnání s předešlým rokem nedošlo k zásadnímu vybočení.

„Vypíchl bych dvě věci přestupkového jednání v oblasti veřejného pořádku. Zaznamenali jsme zásadní pokles v řešení přestupků na úseku pořádku ve státní správě a samosprávě. Podstatný podíl na tom mají obecně závazné vyhlášky, tam je pokles o více než sto přestupků. Týká se to zejména porušování obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství,“ upřesnil Daniel Rýdl s tím, že se podstatně zlepšila situace na autobusovém nádraží, ale tento jev se přesunul na okraj Dělnické ulice, kde je prodejna večerky, která počet páchaných přestupků na tomto místě nepřímo zvyšuje.