V rámci projektu prevence mezi nejmenšími zavítali policisté tradičně do mateřské školy na ulici Trlicova. Místní děti už jsou na uniformované muže zvyklé, protože koncem minulého roku navštívily také obvodní oddělení policie ČR na ulici Vančurova. Tam se tehdy děti seznámily s prací policistů. Ve čtvrtek se jim předvedl nejen nový policejní vůz, ale také nový motocykl Jamaha 600 a především pak zaujal policejní pes Toník s doprovodem.

„Děti se dozvěděly spoustu zajímavých rad a informací, jak se mají chovat, jak se bezpečně pohybovat na chodníku a v dopravě a že mají na sebe dávat pozor,“ nastínil Zbyněk Tomšík, novojičínský okresní policejní mluvčí s tím, že návštěvu v mateřské škole zvolili schválně v dopoledních hodinách v délce zhruba šedesáti minut. „Udržet pozornost dětí je velice problémové, takže ta hodinka stačí a splní to kýžený efekt,“ vysvětlil Tomšík. „Je dobré, že se děti seznámily s těmito věcmi. Navíc si taky trošku sáhly do svědomí, jestli byly hodné nebo ne. Už ráno se totiž některé děti bály, protože věděly, že přijde pan policista, který může dát lidi do vězení,“ řekla učitelka Pavla Matoušková.

Zřejmě největším zpestřením byl pro děti policejní pes Toník, který se svým doprovodem ukázal, své dovednosti. „Ukázka Toníka na ně zapůsobila asi nejvíce. Pokud si z těch informací, které jsme jim řekli, něco zapamatují, něco jim přinesou, tak budeme jenom rádi,“ doplnil Tomšík. „Nejdůležitější věc je, že je to pro ně zpestření. Děti, které jsou tady už třetím rokem, se ve školce trošku nudí, takže tohle pro ně byla nová věc,“ dodala paní učitelka Matoušková.

Děti z místní mateřské školy se akce tohoto typu nezúčastnily poprvé. Podobnou akci už zažily, ovšem tehdy se na půdě školky sešly děti ze tří mateřských škol najednou. „Dnes to bylo mnohem lepší, protože tu bylo méně dětí, a tak si mohly vše pořádně prohlédnout a užít si to,“ pochválila akci Matoušková. „Máme už domluveny termíny návštěv s dalšími školkami na Novojičínsku a do příštích let počítáme s tím, že zájem o besedy a ukázky bude větší a větší,“ dodal na závěr Tomšík.