Policista řídící služební vůz zrovna spěchal k ohlášené dopravní nehodě s vážnými následky do Jeseníku nad Odrou. Tam narazila 56letá žena se svou škodovkou do stromu. Ženu následně transportoval vrtulník do nemocnice.

Právě k této nehodě spěchal policista z Nového Jičína, když mu do cesty vjel jiný vůz a oba vozy se střetly v křižovatce ulic K Nemocnici a Myslbekova. Oba řidiči pak skončili v péči zdravotníků a skončili také v nemocnici.

Dopravní nehoda v Jeseníku nad Odrou 21. února 2023.
Řidička narazila autem v Jeseníku nad Odrou do stromu, vyprostili ji hasiči

„U obou řidičů byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Stalo se asi to, že před pátou hodinou odpolední projížděl policista spěchající k dopravní nehodě hlavní ulicí K Nemocnici. Měl zapnuté výstražné zařízení, jenže z vedlejší ulice Myslbekova mu ve stejnou dobu vjelo do cesty jiné auto, osobní vůz Škoda Octavia, jehož řidič patrně nedal policejnímu vozu přednost a v křižovatce se následně oba vozy střetly,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský.

Dodal, že škoda na policejním voze činí 150 tisíc korun, zatímco na osobním voze 50 tisíc korun. Kromě toho byl poškozen i plot rodinného domu, do kterého byl policejní vůz po srážce odmrštěn. Zde je škoda 20 tisíc korun.

„Případ je dál v šetření, každopádně situace zkomplikovala průběh vyšetřování ve stejnou chvíli probíhajících nehod, protože policistu z havarovaného vozu museli zastoupit jeho kolegové z dopravního inspektorátu z Nového Jičína,“ doplnil Černohorský.