Mezi sedmou a osmou hodinou ranní 28. května tohoto roku spáchal přečin výtržnictví a přečin poškození cizí věci tím, že nejprve na ulici Revoluční sundal z nosné tyče zde umístěný veřejný plechový odpadkový koš, který vhodil do přilehlé skleněné výplně vývěsní tabule Městského úřadu a dále na ulici Nerudové rovněž vzal další plechový veřejný odpadkový koš, kterým úmyslně rozbil skelněnou výplň zavazadlového prostoru zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Opel Zafira.

Silnice mezi restauracemi U Bačů a Siberie ve Frenštátě pod Radhoštěm, květen 2022.
Boj trval třicet let! A bezpečný chodník mezi restauracemi ve Frenštátě asi bude

Poté tento koš odhodil i na přední kapotu vedle stojícího osobního automobilu tovární vozidla Škoda Octavia. Tímto protiprávním jednáním a chováním vznikla poškozeným fyzickým i právnickým osobám celková hmotná škoda na majetku ve výši 35 tisíc korun.

„Tato trestná činnost majetkového charakteru byla v intenzivním prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně, kteří nyní ustanovili osobu pachatele. Tou je teprve 17letý místní mladík, který se ke svému protiprávnímu jednání doznal a celá záležitost je tak nadále v gesci novojičínských kriminalistů,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský.