Policisté je představili středoškolákům v Moravskoslezském kraji. Tato edukační videa zároveň využívají policejní preventisté při přednáškové činnosti a právě díky tomuto spojení volného šíření a odborného výkladu při přednáškách získávají všechny cílové skupiny, jako jsou děti, mladiství, dospělí nebo senioři, ucelené, odborné a stále dostupné informace například z oblasti trestního a přestupkového práva, bezpečnosti řidičů, domácího násilí, nástrah na internetu a sociálních sítí.

Policie vyšetřuje mnoho případů trestné činnosti z oblasti internetového prostředí. Jako reakce na tuto problematiku vznikla nová edukační videa s názvem „Mysli dřív než vše nasdílíš.“ a „Podvodníci číhají, na tvůj věk se neptají!“. Na příbězích, které se mohou týkat každého z nás, je ukázáno a vysvětleno, jak může člověk kvůli přílišné důvěřivosti přijít o své soukromí, jak snadné je naletět podvodným prodejcům na internetu, jakož i falešným bankéřům, kteří pod zástěrkou pomoci s investováním financí vyberou Váš bankovní účet. Je zde mimo jiné uveden příklad, kdy finanční pomoc údajnému vojákovi, který se do oběti podvodu fiktivně zamiloval, se nevyplácí.

Videa byla poprvé představena ve vybraných středních školách napříč Moravskoslezským krajem. V Ostravě se s novými videi seznámilo přibližně osmdesát studentů Střední zahradnické školy Ostrava Hulváky, dále byla videa prezentována ve Frýdku-Místku na Střední škole gastronomie, oděvnictví a služeb, v Opavě pro studenty prvního ročníku čtyřletého studia Mendelova gymnázia. S projektem se současně seznámili studenti Gymnázia v Karviné, Střední školy technické a zemědělské v Novém Jičíně a Střední průmyslové školy v Krnově.

close Poradce pro bezpečný život - videa Policie ČR určená studentům či seniorům. info Zdroj: PČR zoom_in Poradce pro bezpečný život - videa Policie ČR určená studentům či seniorům.

Uspořádané besedy byly zaměřeny na problematiku sdílení osobních a intimních dat a zároveň na problematiku podvodného jednání páchaného na uživatelích internetu. Videa tykající se bezpečnosti v digitálním prostředí shlédli studenti prvních až čtvrtých ročníků středních škol. Jejich značný zájem o tato témata byl znát na živé diskuzi, která následovala po prezentaci videí.

Videa jsou financována z programu Ministerstva vnitra ČR v oblasti prevence kriminality za rok 2022.