Policisté předvedli dětem ukázku sebeobrany, ukázali jim svoji výzbroj a výstroj, také s chutí povídali o své práci. Navíc, představili táborníkům zbrusu novou policejní motorku Yamaha, na kterou se všechny děti s radostí posadily. „Dále děti shlédly ukázky práce policejních psovodů, což obnášelo ukázku poslušnosti psů, zadržení pachatelé a další,“ popsal bohatý program Zbyněk Tomšík, okresní policejní mluvčí.

Na Kletné nechyběli také policisté Radomír Joukl a Robert Houdek, pracující na oddělení služební kynologie. Čtyřnozí pomocníci předvedli své schopnosti i poslušnost, děti si je mohli dokonce pohladit. „Policejní psi dobře dokáží rozlišit lumpa od hodného člověka,“ vyzdvihl Tomšík.
Po celou dobu policisté odpovídali na zvídavé dotazy dětí, muži v uniformách je nakonec obdarovali drobnými dárky s policejní tématikou a sladkou odměnou. „Vydařilo se i počasí, takže společně strávené dopoledne nadchlo nejen malé děti, ale i policisté odjížděli s pocitem, že něco dobrého pro tyto děti udělali,“ zhodnotil příjemné páteční dopolední policejní mluvčí.