V minulém roce kontrolovali policisté z Inspektorátu zbraní, střeliva, výbušnin a drog Okresního ředitelství Policie České republiky Nový Jičín celkem sedm mysliveckých sdružení. „Bylo zkontrolováno dvě sta třicet jedna myslivců, kteří se účastnili mysliveckých honů,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že policisté, při těchto honech, nezjistili žádné porušení ustanovení zákona číslo 119 z roku 2002 Sbírky o zbraních a střelivu a zákona o myslivosti. „Při kontrolách policisté rovněž nezjistili myslivce, který by před, nebo v průběhu honu, požil alkoholické nápoje,“ dodal Tomšík.

Letos se již policisté účastnili mysliveckého honu na kachny, který se uskutečnil ve středu 24. září od 17 do 19 hodin v honitbě Starý Jičín na vodní nádrži Jičina. Tam kontrolovali sedm myslivců, u kterých nezjistili žádné porušení zákona.

Myslivci mohou dle zákona o myslivosti od 1. září střílet kachny a od 16. října bažanty. Na zajíce se hony pořádají až od prvního listopadu, kdy začíná hlavní sezóna myslivců.