Sobotní dopravně bezpečnostní akce, nazvaná „X“, prověřila řidiče motorových vozidel, kteří nějakým způsobem porušovali pravidla silničního provozu.
Dopoledne obsadila hlídka dopravních policistů, čítající osm členů stanoviště na silnici první třídy číslo 58, v blízkosti čerpací stanice u Frenštátu pod Radhoštěm. Odpoledne je mohli řidiči zahlédnout na jejich druhém stanovišti, které si policisté zvolili na stejné silnici, avšak v místní části Frenštátu pod Radhoštěm–Pindula.

Do sítí dopravní hlídky se za celý den zachytilo dvanáct vozidel a skoro čtyřikrát tolik motocyklů. „Dopravních přestupků se dopustilo čtrnáct řidičů. Všechny přestupky byly vyřešeny na místě, udělením blokové pokuty. Celková výše pokut byla šest tisíc dvě stě korun,“ informovala komisařka preventivně informační skupiny Soňa Štětínská.

Dvě vozidla a čtyři motocykly, které policisté zastavili, byli v nevyhovujícím technickém stavu. Tři řidiči motocyklů si svůj řidičský průkaz zapomněli vzít s sebou.

Žádný z řidičů, ať už motocyklů či motorových vozidel, nebyl pod vlivem alkoholu, ani se nechoval bezohledně. „Policisté během akce nezaznamenali, že by se některý z řidičů motocyklů choval na silnici bezohledně a ohrožoval tak ostatní účastníky silničního provozu,“ uzavřela Štětínská.