V průběhu prvního zářijového týdne se tak policisté zaměřili na problematiku chodců v blízkosti základních škol. Policejní hlídky společně se zástupci BESIP dohlížely na to, zda školáci znají pravidla pro bezpečné přecházení vozovky a zda se správně chovají v silničním provozu.

Na Novojičínsku hlídkovali policisté ve středu 5. září ráno u frekventovaného přechodu pro chodce u Základní školy a Mateřské školy T. G. Masaryka v Ostravské ulici v Bílovci.

„Policisté dětem připomněli, že na přechodu pro chodce nemají absolutní přednost, a vždy musí být při přecházení pozemní komunikace velice opatrní a nikdy se nesmí zapomenout nejprve rozhlédnout na obě strany,“ sdělila k preventivní akci zaměřené na děti a studenty Darina Knižátková, tisková mluvčí okresní policie.

Kromě toho, že si školáci odnesli cenné rady a informace týkající se správného přecházení silnice, dostali od policistů také drobné dárky, jako například pexesa, deníčky či policejní omalovánky.

„Na místě nechyběl ani koordinátor BESIP, od kterého děti obdržely pro zvýšení bezpečnosti reflexní pásky a přívěsky,“ doplnila informaci policejní mluvčí s tím, že cílem akce Zebra se za tebe nerozhlédne je zvýšení bezpečnosti dětí při pohybu na silnicích.

Opravené domy na Masarykově náměstí v Novém Jičíně.
Radnice v Novém Jičíně oprášila krásu měšťanských domů