Pro záchranu lidského života a zdraví musí v některých případech nasadit vlastní život také policisté. Když strážci zákona nastupovali ve sváteční den 8. května 2024 na noční směnu, zřejmě netušili, jak zasáhnou do osudu jednoho člověka.

Při svém běžném výkonu služby, kdy kontrolovali zaparkovaná vozidla pod mostem v Šenově u Nového Jičína, si všimli kolem nich procházejícího muže. Ten došel na konec ulice až k místu určenému pro přecházení přes jednokolejovou železniční trať vedoucí z Nového Jičína do Suchdolu nad Odrou. Tam si lehl na záda na pryžové panely umístěné v kolejišti.

Pohádkový les 2024.
Pohádkový les v Kopřivnici se vydařil

„Jakmile policisté zaregistrovali jeho chování, okamžitě k němu běželi, kdy během toho zaslechli přijíždějící vlak. Když k trati doběhli, byl už vlak jen zhruba 10 metrů od ležícího muže. Jeden z policistů ho uchopil za oblečení a strhnul mimo kolejiště, kde ho i s druhým kolegou drželi v bezpečné vzdálenosti do doby, než vlaková souprava projela,“ popsala dramatické chvíle policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Záchrana muže z kolejí v Šenově u Nového Jičína.Záchrana muže z kolejí v Šenově u Nového Jičína.Zdroj: se svolením PČR

Vše se naštěstí obešlo bez zranění osoby i policistů. Strážci zákona následně 36letého muže zajistili. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu u něj vykázala přes dvě promile. Přivolaní záchranáři rozhodli o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění a následném lékařském vyšetření.

Dámská jízda.
Dámská jízda ve Studénce

„Policistům, kteří v tomto případě bez zaváhání projevili odvahu a statečnost, se podařilo toho večera zachránit jeden lidský život s nasazením toho vlastního. Jsou tak příkladem pro své kolegy, kdy naplnili význam hesla „pomáhat a chránit“ v praxi,“ doplnila Kateřina Kubzová.