Zatímco loňský první ročník negativně poznamenal déšť a povodně, letos organizátoři doufají, že počasí vyjde a návštěvnost tak bude mnohem větší. Přehlídka s názvem1000 veteránů aneb setkání historických automobilů je akcí, na které si přijdou na své nejen milovníci starých krásných aut, ale také fanoušci historických motocyklů. Ve Kopřivnici se nebude konat poprvé. „Letošní ročník akce tisíc veteránů, kterou jsme přichystali na sobotu 12. června, bude ročníkem druhým,“ informoval Pavel Farda, hlavní organizátor kopřivnické akce. „V loňském roce se tato akce konala také v sobotu, ale protože už od poloviny týdne vytrvale pršelo, měli jsme na ní jen opravdu malou účast,“ doplnil Farda a vzápětí dodal hlavní důvod nízké návštěvnosti: „V proudech vody se totiž lidé o své automobily jednoduše báli.“

Na letošním ročníku, budou stejně jako na tom prvním, k vidění jak veteráni a historické motocykly, tak auta současná. „Areál polygonu Tatry bude vlastně rozdělen do třech parkovacích ploch,“ uvedl Farda a pokračoval: „Zatímco jedna plocha bude vyhrazena pro parkování automobilů veřejnosti, čili pro normální neupravené automobily, kterými se lidé na akci přijedou podívat, ta druhá bude sloužitk zaparkovaní veteránů.“ Další část polygonu bude podle slov pořadatele vytyčenou tratí, dlouhou kolem jednoho kilometru. „Tady budou mít lidé možnost vidět všechna auta v pohybu, protože každý návštěvník chce vidět, jak to vypadá, když automobily jedou, a ne jen když stojí.“ Součástí akce bude také burza náhradních dílů, jež se na minulém ročníku, kvůli nepříznivému počasí neodehrála. „Burza náhradních dílů loni nebyla, jelikož lilo a akce se konala pod širým nebem. Těžko jsme tak mohli čekat, že někdo přijede s dodávkou plnou náhradních dílů a vyloží je na déšť,“ vysvětlil Farda a dodal: „ Každopádně na letošní rok ji opět plánujeme.“ Pro všechny účastníky bude připravena také seznamovací okružní jízda po celém areálu kopřivnického polygonu.

Akce, která je naplánovaná za každého počasí, bude mít začátek je v 9 hodin. Pro účastníky je, mimo přehlídku historických vozů amotorek, připraven i bohatý doprovodný program jako ukázky prací hasičů, půjčovna terénních čtyřkolek, předváděcí jízda vozidel Tatra a podobně.