Ani v roce 2011 neutichají jednání mezi Bílovcem, Lubojaty a Ivou Zedníčkovou, na jejímž pozemku stojí pomník obětem obou světových válek. V květnu 2010 pře rozdmýchal neprůhledný plot, který kolem něj začal vyrůstat. Nyní je z pomníku vidět jen špička. Ti, kdo by chtěli uctít památku mrtvých, musejí chodit okolo plotu a vstoupit na soukromý pozemek.

To by se však mohlo změnit. „Schválili jsme přemístění pomníku za předpokladu, že náklady na toto přemístění bude hradit stávající majitelka,“ vysvětlil místostarosta města Petr Faldík s tím, že podle jeho informací je majitelka pozemku ochotna náklady uhradit.

Jak již bylo řečeno, památník by měl nalézt své nové místo u místní základní školy. Kromě toho, že by byl na viditelném a přístupném místě, stál by rovněž na městském pozemku. „V obci jsou ještě další pozemky, které patří Bílovci, ale nejsou tak vhodné. Tam se nám to zdálo nejdůstojnější. Nechtěli jsme, aby to bylo někde na kraji obce, nebo někde, kde se to prostě nehodí,“ upřesnil předseda Osadního výboru Lubojaty Radim Žídek a vzápětí dodal, že ředitelka školy s umístěním památníku souhlasí.

Zda tato varianta dojde realizace či ne, teď závisí na postoji města a majitelky pozemku, na němž památník spočívá. Jasné je, že pokud by se oba subjekty nedohodly, protáhla by se další jednání o osudu památníku na neurčito, a to by zřejmě netěšilo ani obyvatele obce ani samotnou majitelku pozemku.