Vedení fulnecké radnice není co závidět. Řada těch, kteří Fulnekem projedou si totiž místo vzpomínek na památky odnese nepříjemný zážitek z dopravní nehody. Ty se stávají poměrně často hlavně na křižovatce silnic z Fulneka na Ostravu a od Nového Jičína na Opavu. Průběh nehod je vždy stejný. Ten, který přijíždí z vedlejší silnice, která je zakončena dopravní značkou Stůj, dej přednost v jízdě, vjede do křižovatky, kdy po hlavní jede jiné vozidlo. Tak tomu bylo například minulý čtvrtek, kdy nedal přednost řidič mercedesu. Jeho spolujezdkyně skončila s vážným zraněním v nemocnici. Dvě dřívější nehody tam dokonce skončily tragicky.

Starosta Fulneku Josef Dubec se kdysi zmínilo, že důvodem podle expertů může být takzvaný syndrom dlouhé jízdy po hlavní silnici. „Řidiči jedou po hlavní například až od Bruntálu a tady je čeká stopka,“ přiblížil tehdy Dubec. Město již dlouhou dobu tvrdí, že křižovatka je nebezpečná a požaduje její přeměnu v okružní, ale ti, co mohou o její rekonstrukci rozhodnout, jako by zatím neslyšeli anebo si dávají pořádně načas.

Možná se až nyní trochu blýská na lepší časy, a třeba i zmíněná vážná nehoda, kde byli v ohrožení i školáci jedoucí v autobuse, pomůže k rychlejšímu řešení situace. „Máme informace, že ředitelství silnic a dálnic chystá investice do šestnácti křižovatek a snad by tam mohla být i tato,“ zmínil se místostarosta Fulneku Jaroslav Štekbauer a dodal, že město se bude snažit protlačit, aby práce začaly již v příštím roce. Zastupitelé již dokonce vyčlenili částku 200 tisíc korun na případné dobudování chodníků, a jak Štekbauer připomněl, majetkově by v místě mělo být vše v pořádku. „Chceme na to tlačit. Nemyslíme si, jak někdo říká, že až tady bude přivaděč na dálnici, že se situace na křižovatce zlepší. Ona je dispozičně špatná, a tím, že aut ubude a nebudou tak časté fronty, se to naopak může ještě zhoršit,“ domnívá se fulnecký místostarosta.