Zasedání se neobešlo bez občasného osočování a napadání, jedním z vrcholů, kdy se projevila nevraživost obou táborů, byl bod, kdy měli zastupitelé schválit termíny jednání zastupitelstva pro rok 2012. Začalo to tím, že zastupitel Jaroslav Kotas (KSČM) požádal o změnu termínu zasedání z 18. na 11. června. „Myslím si, že v polovině června už mohou být zastupitelé na dovolené,“ vysvětloval důvod změny.

Zastupitel Ivan Týle (ODS), bývalý starosta města, ale argumentoval, že kdysi bývala zastupitestva i 30. června a bylo to bez problémů a to, aby si kvůli jednomu člověku, který si dlouhodobě možná naplánoval dovolenou, 28 zastupitelů měnilo termíny, je legrační. „Už to, že jsme změnili pravidla a schůzujeme v pondělí, v úřední den, kdy mají úředníci a vedoucí pracovat a vykonávat svou práci, když zvykem vždy bylo fungovat a zastupitelstva dělat v neúřední dny, je na pováženou. Že se to musí dělat kvůli vybrané skupině lidí. Ale je to vaše právo a kompetence,“ uvedl Týle.

Starosta Nového Jičína Břetislav Gelnar sdělil, že termíny se několikrát probíraly. „Když se detailně zjišťovalo, jak které odbory s tím mají problém, tak kromě majetkoprávního a územního plánu byl u všech souhlas. Nakonec jsme se domluvili, že by majetkoprávní problematika byla dána na dobu pozdější, kdyby náhodou občan potřeboval právě tohoto vedoucího. Navíc vedoucí těchto oddělení musejí být zastupitelní, i naopak,“ řekl Gelnar.

To se ale nelíbilo zastupitelce Gabriele Žitníkové. „Pan bývalý starosta si asi tak jako já i mnozí jiní všiml, že celý rok je zasedání v pondělí kvůli jednomu člověku, což je poslankyně Kateřina Konečná, která v pondělí nemusí být v parlamentu. Takže už jsem si zvykla, že se občas věci dějí jen kvůli jednomu člověku. Myslím si, že všichni pochopili, že ve čtvrtek prostě zastupitelstvo být nemůže, abychom zde měli plodné názory Kateřiny Konečné. Pokud to není pravda, chci slyšet jiný argument, proč tomu tak je,“ nechala se slyšet Žitníková, kterou vzápětí starosta upozornil, aby se oprostila od invektiv.

Konečná ihned reagovala. „Chtěla jsem za slova kolegyně poděkovat. Bezpochyby bude ta diskuze mezi námi plodná,“ poznamenala.

Na stranu vedení se postavil zastupitel Miroslav Rešl ČSSD). „I mně ten termín vyhovuje mnohem více. Takže to není jen Konečná. A chci dodat, že pro lidi, kteří dojíždějí do Nového Jičína vyřídit si nějaké záležitosti, je to lepší. Mohou se rovnou účastnit našeho jednání,“ obhajoval svůj názor Rešl.

O ukončení diskuze se pak pokusil zastupitel Milan Šturm (ODS). „Myslím si, že úřad je tady pro občany a ten stav není dobrý a lidem to neumožňuje,“ řekl Šturm a navrhl, aby první zasedání zastupitelstva v příštím roce bylo ve čtvrtek 9. února, s tím, že další termíny se dohodnou a schválí na něm. „Bývalo to ve čtvrtek šestnáct let, tak proč by to nemohlo být takto pořád,“ dodal Šturm. Pro jeho návrh ale bylo jen 11 zastupitelů z celkového počtu 29. Původní návrh termínů schválilo šestnáct zastupitelů, což stačilo.