Hovoří se o tom, že v Moravskoslezském kraji budou fungovat jen tři, a tak se dá předpokládat velký nárůst rodiček. „Očekáváme, že pojedeme naplno, jak jen to bude možné,“ potvrdil mluvčí novojičínské nemocnice Miroslav Fajkus. Výpověď na základě akce Děkujeme, odcházíme, podalo šestapadesát lékařů, což tvořilo zhruba čtyřicet procent personálu.

Odchody se mohou dotknout chodu interny, chirurgického a dětského oddělení, ředitel novojičínské nemocnice Tomáš Nykel ale již několikrát ubezpečil, že nemocnice bude fungovat a minimálně akutní péči určitě zajistí i v oborech, kde by lékaři chyběli. Pokud by se některý z lékařů rozhodl stáhnout svou výpověď, nemocnice je vezme zpět. „Už jsme tady takový případ měli a učinili bychom tak i v dalších případech,“ sdělil Fajkus.

Novojičínská nemocnice by měla od 1. března, pokud se situace radikálně nezmění, spolupracovat podle návrhu vedení Moravskoslezského kraje s Bíloveckou nemocnicí jako takzvaná Územní nemocnice. „Na takovou spolupráci jsme připraveni,“ uzavřel Fajkus.

Přečtěte si také:

Martin Rais: Stojím za svými lékaři

Ředitel Bílovecké nemocnice rezignoval na funkci