Čapí pár se na zámek vrátil už počtrnácté. „Čápi se usadili na zámeckém komíně již v roce 2000 a podle legendy nosí zámku štěstí a tradičně zde zahajují turistickou sezonu," připomněl Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín. Čáp bude nyní uklízet a obnovovat své hnízdo, aby zde mohl přivítat partnerku Markétu. Čapí pár dostal jména podle posledních majitelů zámku podnikatele, vizionáře, cestovatele a jednoho z prvních pilotů v našich zemích Viktora Bauera a jeho manželky Markéty.

„Zámek jsme otevřeli na Velikonoční neděli bez Viktora, přiletěl ale právě včas, protože už v sobotu 20. dubna bude průvodcem při objevování zámecké zahrady v Kuníně," prozradil ještě kastelán zámku s tím, že k Mezinárodnímu dni památek a historických sídel připravila správa zámku pro rodiny s dětmi speciální didaktický program s názvem Objevování zahrady zámku v Kuníně. Průvodcem zahradami bude vedle znalce parku také populární zámecký čáp Viktor.

„Účastníci budou mít jedinečnou příležitost objevovat společně s Viktorem speciální atmosféru, tajemství a kouzla prostor půvabné zahrady zámku v Kuníně," zve návštěvníky ve věku osm až dvanáct let Jaroslav Zezulčík. Tato netradiční prohlídka, kterou je však nutné si předem zarezervovat, začne v 16 hodin a potrvá téměř dvě hodiny. Při putování bude pro děti připravena řada zajímavých úkolů. Podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách zámku.