„Prasklé sklo bylo reklamováno. Jeho výměna bohužel není jednoduchou záležitostí. Nejprve je potřeba zjistit, zda nedošlo ke změnám v pozici konstrukce pavilonu, abychom předešli riziku opakování této nešťastné situace,“ sdělila pro Deník Lucie Macháčková, mluvčí města Kopřivnice.

Doplnila, že je potřeba vyměnit celé dvojsklo a rozebrat příslušnou část konstrukce. „Bude také nutné odvézt Tatru 87. Termín opravy zatím nebyl stanoven, mimo jiné závisí na klimatických podmínkách,“ dodala mluvčí.

Areál hospody Nové Slunce v Novém Jičíně - 15. prosince 2023.
Nový Jičín bude snad konečně mít kulturní dům. U hotelu Praha ale nebude

Jedna z velkých skleněných tabulí, které tvoří stěny nového pavilonu v centru Kopřivnice, se proměnila v hromadu drobných střepů ve čtvrtek 3. listopadu. „Naštěstí se jedná pouze o vnější sklo, vnitřní je neporušeno a vystavený automobil Tatra 87 je v pořádku. Na kamerovém záznamu nebylo zjištěno cizí zavinění, příčiny zjišťujeme a záležitost řešíme s policií a pojišťovnou,“ naosala radnice na svůj facebookový profil.

Vysypaná tabule skla v proskleném pavilonu v Kopřivnici.
Něco se nepovedlo? V novém pavilonu v centru Kopřivnice se vysypala tabule skla

Lucie Macháčková už krátce po události Deníku potvrdila, že podle policie nešlo o cizí zavinění a město bude dílo reklamovat. Prosklený pavilon vznikl v rámci rozsáhlé rekonstrukce centra Kopřivnice, která trvala déle než dva roky. Prováděla ji společnost Geosan Group, která zakázku vysoutěžila za 119 milionů korun včetně DPH. Celkové náklady se vyšplhaly na zhruba 140 milionů korun. Slavnostní otevření nového centra města se uskutečnilo 27. října 2023.