Začátek stavebních prací je naplánovaný na polovinu března. Zvolený termín však ještě může ovlivnit počasí.

„Vše záleží na meteorologických podmínkách. Nejzazší termín je prvního dubna,“ uvedl Petr Kubáček ze stavební firmy PORR, jež má rekonstrukci hlavního tahu městem na starosti.

Oprava posledního úseku má trvat osm týdnů, motoristé přitom musí počítat s dopravními omezeními. Uzavírka je plánovaná vždy na čtyři týdny pro každý jízdní pruh. Oproti minulým dvěma etapám však tentokrát nastane pro řidiče automobilů změna.

„Po celou dobu rekonstrukce se bude projíždět stavbou jen jednosměrně, a to směrem od Valašského Meziříčí, opačný směr bude poté veden objízdnou trasou,“ upozornila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Omezení se týká také autobusové dopravy, vedení města se proto sešlo s koordinátorem veřejné dopravy Zlínského kraje, zástupci stavební firmy a autobusového dopravce TQM, aby dohodli vhodnou objízdnou trasu.

„Cílem bylo domluvit se na řešení vyhovující všem stranám. Zkoušeli jsme v praxi, zda autobusy v plánovaných variantách odbočí a projedou. To se v jedné z verzí, konkrétně v náhradní trase vedené přes ulice Palackého a Pionýrskou, nepovedlo,“ přiblížil místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Reálná se nakonec ukázala druhá varianta objízdné trasy přes ulice Bezručovu a 5 května.

„Bezručova ulice bude v době uzavírky zjednosměrněná od I/35 pravděpodobně po odbočku k Brillovce,“ upřesnil Kučera.

Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/35 se týká téměř 1,5 kilometru dlouhého úseku cesty na nábřeží Dukelských hrdinů mezi světelnými křižovatkami u Janíka a u Eroplánu.

Začala vloni v létě a zpočátku ji provázely komplikace s nezajištěnými objížďkami pro nákladní automobily.

Silnice I/35 prošla opravami už v roce 2009. Za uplynulých 11 let ji však poškodil především silný kamionový provoz, projevilo se také špatné podloží vozovky.

dDělníci tak v některých místech museli bagrovat až do hloubky 1,5 metru, aby mohli položit pevnější a kvalitnější podkladové vrstvy. Rekonstrukci silnice platí stát. Přijde na více než 50 milionů korun.