„Do Miřetic – Švihova časně ráno směřovalo osm jednotek hasičů (profesionální z Hlinska, Pardubic, sousedního HZS Olomouckého kraje a dále dobrovolní hasiči z Chrasti, Nasavrk a Miřetic. Osobě se podařilo dostat z vozu díky projíždějícímu sypači, ze kterého vyskočil řidič a přiběhl pomoci potápějící se osobě,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Řidiče vozidla, které skončilo v rybníce, si do péče převzali zdravotníci. Jeho zachránci, který se odvážně vrhl do ledové vody, hasiči poskytli náhradní oblečení a pomohli mu se zahřátím.

Záchrana malého chlapce v Říčanech, který si vlezl do pračky s horním plněním a nemohl se dostat ven, neboť se mu uvnitř bubnu zkřížily nohy.
OBRAZEM: Malý chlapec uvízl v bubnu pračky. Vyřezat ho museli hasiči

Hasiči na místě z člunu kontrolovali, zda se na hladině rybníka neobjeví skvrny z unikajících kapalin. Na místo dorazil i správce rybníku. Potopené vozidlo nakonec vytáhl jeřáb ve spolupráci s hasiči z HZS Olomouc.

„Chvíle to musely být dramatické, neboť pán uvedl, že se sám nedokáže dostat ven a je neplavec,“ uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Záhy na linku 158 telefonoval svědek, který policistům řekl, že projíždí okolo rybníka, ve kterém vidí potápějící se auto a pohyb uvnitř. „Tento 49letý zachránce neváhal a skočil do ledové vody, kdy i teplota vzduchu byla pod nulou, a snažil se řidiče z auta vyprostit. To se mu naštěstí podařilo a jistojistě zachránil řidiči život,“ dodala mluvčí.

Pozor na namrzlé silnice, varuje policie 

Toho na místě ošetřila záchranná služba, dopravní policisté zpracovali nehodu a hasiči museli vozidlo vyprostit z vody.  „Upozorňujeme řidiče, že ač denní teploty v některých místech v Pardubickém kraji některý den atakovaly i 10 stupňů, ráno mohou být silnice namrzlé,“ varovala Janovská.