Voda i vítr si letos na trase vybrali svou daň. Popadané stromy již sice byly odstraněny, na brigádníky však čekají ještě spadané větve, které brání plynulému průjezdu a další práce. „Je třeba ořezat křoviny, upravit příkopy a podobně,“ sdělil František Galík, koordinátor prací s tím, že zatím se o trasu starají čtyři stabilní brigádníci. Občas vypomohou také obyvatelé Studénky, Bítova, Lubojat, Těškovic a Výškovic. Aby běžkaři nejezdili po vodě, je třeba vybudovat nový můstek vedle panelů. Další přemostění je podle Galíka nutno vystavět pod kapličkou u Bítova. Brigádníky čeká také odvodnění úseku pod přehradou a luk při vjezdu do lesíka.

Kromě samotné údržby běžecké stopy, se připravuje také cyklostezka. Aby ji však mohl geodet správně zaměřit, je třeba ji vyčistit od porostu. „Musí se udělat průřezy. Na některých místech nejde vidět z bodu A do bodu B,“ postěžoval si Galík a pokračoval: „Potřebujeme každou ruku. Nejlépe by bylo, kdyby se přihlásila alespoň trojice. Ta dostane úkol, který bude moci kdykoli udělat,“ uzavřel Galík.

Kdo by se chtěl k brigádníkům připojit, může tak učinit přímo u Františka Galíka, na čísle 777 606 985 nebo prostřednictvím e-mailové adresy fgalik@seznam.cz