Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru haly v Bartošovicích sedm minut po půl druhé ráno. Na místo vyjelo devět profesionálních a dobrovolných jednotek, kromě cisteren na místě zasahovala i automobilová plošina.

Zdroj: Youtube

„Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že došlo k požáru uskladněného palivového dříví, které bylo uloženo v přepravních bednách na ploše 20 x 5 metrů. Požár se ale již začal rozšiřovat na vedle stojící skladovací halu. Hasiči se tak okamžitě zaměřili na hašení haly a současně i hořícího dřeva," sdělila mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Prezident Petr Pavel na Pustevnách, duben 2024.
OBRAZEM: Prezident Petr Pavel navštívil i Novojičínsko. Vyšel na Pustevny

Celkem bylo nasazeno pět vodních proudů, kdy jedním proudem bylo prováděno hašení uvnitř haly, další směřovaly na dřevo a vnější plášť i střechu. Rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na celou halu. Hasiči následně halu odvětrali přetlakovou ventilací a pomocí plošiny provedli kontrolu a dohašení skrytých ohnisek. Plošina byla dále použita k nasvícení celého požářiště.

„Dopravu vody na místo zásahu muselo zajistit několik cisteren, které dovážely vodu z nedalekého rybníka a hydrantu," uvedla další podrobnosti Langerová.

Řidička na Novojičínsku nezajistila vůz, ten se rozjel. Zasáhla policie. Duben 2024.
VIDEO: Řidička na Novojičínsku nezajistila vůz, ten se rozjel. Zasáhla policie

Hasičům se požár podařilo dostat pod kontrolu po dvou hodinách, do rána pak probíhalo rozebírání a prolívání hromady dřeva a neustálá kontrola haly. Následně bylo zahájeno šetření příčiny požáru.

Škoda způsobená ohněm byla vyčíslena na 5,3 mil. korun, uchráněné hodnoty se vyšplhaly na 32 mil. korun.