Podle slov mluvčího hasičů Moravskoslezského kraje Petra Kůdely u požáru menšího rodinného domku určeného k demolici v Kopřivnici, místní části Lubina, zasahovaly v neděli dopoledne čtyři jednotky hasičů.

"Hasiči na místě požáru objevili tělo jednoho muže a druhého muže živého (r. 1980), při vědomí, ale zraněného s mnoha popáleninami. Při zásahu zranily padající cihly profesionálního hasiče, vyvázl „pouze“ s pohmožděninami, bez poškození páteře, hlavy či orgánů. Zatím je v nemocnici na pozorování," komentoval zásah mluvčí Petr Kůdela.

Pohled ze záchranářského vrtulníku při zásazích v Kopřivnici, 22. května 2022.
Šílená neděle v Kopřivnici, záchranáři zasahovali u několika vážných zranění

Místo po požáru následně prohledával i policejní kynolog se psem. "V současné době se kriminalisté se zabývají okolnostmi celé události. Ve spolupráci s hasiči dále zjišťují příčinu zahoření. S největší pravděpodobností se na požáru nepodílela cizí osoba, kdy se jednalo zřejmě o nedbalost. Nicméně prověřují i další možné verze, jako je například technická závada," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Nehoda, Kopřivnice, zásah záchranářů, 22. května 2022.
FOTO: Nehoda v Kopřivnici, zraněné dítě transportoval vrtulník

"Hasiči požár dostali pod kontrolu za 10 minut. Celková škoda na zchátralém objektu je nulová. Dodatečně sem dojela druhá jednotka HZS MSK – z Ostravy-Zábřehu – mj. se dvěma technickými kontejnery, která se postarala o stabilizaci nebezpečných stěn," dodal závěrem Kůdela.