Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve 12:59 hodin. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Bílovce, později i jednotka z Nového Jičína a spolu s nimi jednotky dobrovolných hasičů obcí Studénka, Bílovec a Fulnek.

„Hasiči likvidovali oheň na prostranství 10x20 metrů, a to jak vnitřní části budovy, tak i zvenčí. Použili automobilové plošiny. Výšková technika následně hasičům pomáhala i při rozebírání střešní krytiny a vyhledávání skrytých ohnisek. V budově měli hasiči nasazené, k likvidaci požáru, celkem tři vodní proudy. Během hašení půdního prostoru hasiči také vynášeli ze spodních pater elektroniku a jiné vybavení kanceláří,“ popsal zásah mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Martin Komárek
Jsou bratři Mašínovi vrazi, nebo hrdinové?

Před příjezdem hasičů budovu opustilo 20 osob, které byly na požár upozorněny elektronickou požární signalizací, kterou byla budova vybavena.

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu za necelou hodinu. Za další dvě hodiny hasiči provedli kompletní likvidaci požáru. Na místě i po likvidaci, až do ranních hodin, zůstává na dohled místní dobrovolná jednotka ze Studénky. Škoda napáchaná požárem byla předběžně vyčíslena na více než jeden milion korun.