Přízemní prostory nalevo od vchodu do domu sloužily jako ubytovna. Kolem páté hodiny odpolední je zahltily plameny. „Měla tam být rehabilitace, ale majitel z toho udělal ubytovnu. Bydlí tam samí takoví podivíni. No, já už toho mám dost a nebudu tady dál ani minutu,“ čílila se jedna z nájemnic domu a dodala, že v bytě má všechno zakouřené, jak kouř šel nahoru stupačkami.

„Můj kluk tam bydlí taky a říkal, že jenom slyšel, jak praskají okna žárem. Štěstí, že to dopadlo tak,“ přidala se další z žen stojících před domem a poznamenala, že muž, jenž prostory obýval musel mít štěstí, že přežil.

Podle informací Regionu požár pravděpodobně vznikl od cigarety. Čtyřiašedesátiletý muž, který velmi špatně chodil, si asi zapálil, cigareta mu upadla na zem a on mezitím odešel na záchod.

„Když se vrátil, tak už byl pokoj v plamenech. On si sednul na chodbu a jenom hleděl jak to hoří,“ uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován. Muž se nadýchal zplodin a rovněž jej zasáhly plameny. V poslední chvíli mu pomohli z blížícího se ohnivého pekla další lidé. Chvíli nato jej již odvážela sanita Rychlé záchranné služby. Ze skříně, skříňky, stolu a křesla, které měl v pokoji nezůstalo nic.

„Pokoj vyhořel úplně a zasáhlo to i vedlejší místnost,“ sdělil správce domu Ladislav Marek, který se více k záležitosti nechtěl vyjadřovat. U požáru zasahovala tři hasičská vozidla profesionální jednotky v Novém Jičíně. Škoda činí předběžným odhadem 200 tisíc korun.