Bezmála dvě stovky obyvatel Bílovce se už zaregistrovaly do aplikace pro chytré telefony, takzvaného mobilního rozhlasu. Díky této nové službě, která radnici přišla na více než sto tisíc korun, už jim nic zásadního neuteče. Veškeré informace o dění ve městě totiž zjistí rychle a jednoduše ve svém mobilu. Ty se mohou týkat různých uzavírek silnic či plánovaných odstávek energií i pozvánek na kulturní a jiné akce.

Starosta Bílovce Pavel Mrva považuje podle svých slov mobilní rozhlas za důležitý informační kanál, který lidem zprostředkovává informace o životě ve městě a zároveň i zefektivňuje jejich komunikaci s radnicí.

„Občan, který se rozhodne mobilní rozhlas využívat, si sám vybere témata, o kterých chce být informován. Patří k nim nejen informace o kulturních, společenských a sportovních akcích a projektech pro děti, dospělé i seniory, ale rovněž dopravní informace, zprávy z radnice, krizové výzvy i detaily o odstávkách a poruchách a další,“ přiblížil mobilní rozhlas Pavel Mrva a dodal, že město má na aplikaci licenci prozatím na dva roky.

SNADNÁ KOMUNIKACE S RADNICÍ

Vychytávkou tohoto infokanálu je také to, že jeho součástí je aplikace ZmapujTo. Díky ní mohou obyvatelé města upozorňovat radnici na různé závady, popřípadě nešvary, jako například na rozbité lavičky, černé skládky a další. „A my pak můžeme tyto problémy co nejrychleji a nejefektivněji řešit,“ podotkl bílovecký starosta.

Přestože mobilní rozhlas funguje v Bílovci teprve krátce, už si našel své uživatele. „Největší zájem lidé projevili o krizové a dopravní informace a o kulturní a společenské akce ve městě,“ poznamenal Jiří Velký z odboru kultury a sportu bílovecké radnice, do jehož správy služba mobilního rozhlasu spadá.

Získat mobilní rozhlas do chytrého telefonu je snadné. Do systému se stačí jednoduše zaregistrovat. Jak? „Stačí vyplnit online registrační formulář na adrese bilovec.mobilnirozhlas.cz, nebo vyplnit registrační formulář, který je možné vyzvednout v podatelně městského úřadu, městské knihovně nebo v informačním centru,“ doplnil informaci Jiří Velký s tím, že aplikace je ke stažení zdarma v chytrých telefonech přes Google Play (Android) a App Store (iOS).

Aplikaci mobilní rozhlas zavedla už dříve také další města na Novojičínsku. Funguje již například v Odrách, Frenštátě pod Radhoštěm nebo v Novém Jičíně pod názvem Nový Jičín v mobilu.