V Bílovci se setkání uskuteční ve sportovním areálu u Domu kultury na Ostravské ulici. Balonky tam budou vypouštět již po čtvrté. Připojí se nejen Bartošovice, kde akci chystají na tamním fotbalovém hřišti, ale také další okolní obce, například Sedlnice, Veřovice, Kujavy, Libhošť či Kateřinice.

V poslední zmíněné obci vypustí balonky na hřišti TJ Sokol Kateřinice patnáct minut před třetí hodinou odpolední. Naopak v Libhošti budou balonky s přáníčky k dispozici v klubovně na Fojtství již od 14.30 hodin a vypouštět je pak budou na prostranství před klubovnou. Doprovodný kulturní program chystají v Sedlnicích.

„Po ukončení akce bude v sále Kulturního informačního centra Sněženka besídka žáků naší školy," zvou za pořadatele zaměstnanci Základní a mateřské školy Sedlnice s tím, že přáníčka Ježíškovi se rozletí také od tamní školy. Celorepubliková akce odstartuje v jeden okamžik, a to v 15.15 hodin, kdy oblohu zaplní nespočetné množství balonků s přáníčky.

Ty budou k dispozici zdarma všem příchozím těsně před plánovaným začátkem. Letošním cílem je překonat dosavadní rekord z roku 2014, kdy bylo v jednu chvíli vypuštěno celkem 103 738 balonků ze 415 míst a koutů naší země.