Komplex budov u křižovatky ulic Obránců míru a Školní chtěla kopřivnická radnice původně před několika měsíci prodat. Do věci se však díky podání trestního oznámení z iniciativy zastupitele Ivana Telaříka vložila policie a soutěž na prodej bývalé pošty i přilehlého objektu kavárny byla zrušena. „Nepodal jsem trestní oznámení, že bych zpochybnil systém prodeje. Napadl jsem ale cenu,“ vysvětlil své jednání před časem Telařík. V dubnu 2007 byla odhadní cena v hodnotě 5 milionů korun. O rok později pak stejný odhadce vystavil radnici nový odhad na částku 8,5 až 9,5 milionu korun. Věcí se tak začalo zabývat okresní státní zastupitelství. „Záležitost byla prozkoumána a nezávislý odhadce při vyšetřování policií stanovil stejný odhad, jako tehdy náš. Takže se obvinění nepotvrdilo,“ uvedl místostarosta Kopřivnice Vladislav Kryške. Vzhledem k tomu, že se však zastupitel Telařík proti rozhodnutí odvolal, nebylo trestní oznámení zatím definitivně uzavřeno.

Město však nehodlá nechat budovu bývalé pošty chátrat, a tak se rozhodlo zveřejnit záměr pronajmout tyto nebytové prostory. Nevyužitý objekt tak zájemcům nabízí přes 360 m2 plochy. „Ty prostory už jsou prázdné delší dobu a je škoda je nevyužít a nechávat je chátrat,“ zdůvodnil záměr města místostarosta Kryške.

Ještě před zveřejněním záměru pronajmout objekt bývalé pošty, oslovili město dva potencionální zájemci. Jeden z nich má zájem vybudovat v objektu středisko poskytující ambulantní péči chronicky nemocným pacientům s poruchou funkce ledvin. Druhým zájemcem je pak firma distribuující titanové nádobí, která by v budově zřídila své sídlo. Během dubna by se měly do rukou vedení města dostat i další nabídky. Kdy by mělo dojít k výběru pronájemce a uzavření smlouvy zatím však jisté není.