Každý červencový a srpnový čtvrtek si tak mohou zdarma užít pořádnou porci zábavy společně se svými vrstevníky a kamarády. První akce z celkem desetidílného programu se uskutečnila již v minulém týdnu, další aktivita je pro mládež přichystána na tento čtvrtek 12. července v centru města. Od 16 až do 20 hodin bude na programu akce Jdeme ven! Dodgeball.

Další prázdninové čtvrtky pak nabídnou street basketball, super den u vody na kopřivnickém koupališti, dále Color Day, Lentilkový pětiboj, discgolfový dýchánek nebo Saturninovo odpoledne ve skautském centru Vanaivan. Před koncem prázdnin pak účastníky čeká ještě závěrečný koncert a zájezd na koupaliště Olešná. „V letošním roce jsme vyslyšeli přání účastníků minulých ročníků a podařilo se nám pro závěrečný koncert zajistit vystoupení žádané kapely Slza,“ prozradila Lenka Heráková, manažerka volnočasových aktivit v Kopřivnici.

„Jako každý rok se budou při všech aktivitách sbírat barevné silikonové náramky. Každý, komu se podaří získat minimálně pět náramků, se stane VIP hostem na závěrečném koncertě, což znamená, že obdrží dárek související s oslavami výročí města,“ doplnila dále Lenka Heráková. Podle informací z města patří projekt Někdo ven? k velmi oblíbeným, a to zejména mezi dětmi a mladými lidmi nejen z Kopřivnice, ale i širokého okolí. „Předchozími třemi ročníky této akce prošlo na tři tisíce přímých účastníků,“ poznamenala mluvčí kopřivnické radnice Jana Hromočuková.