Vše začalo kolem 19. hodiny, když službu konající policisté chtěli zkontrolovat osobní automobil značky BMW, který jel po rychlostní komunikaci ve Starém Jičíně bezdůvodně v levém pruhu.

Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že řidič vozidla na policisty dávaná znamení k zastavení nereagoval a ujížděl přes Šenov u Nového Jičína.

„Na Jermenkově ulici automobil odstavil a snažil se ihned utéci. Zakročující policisté dokonce museli ve vhodném, prázdném a zcela bezpečném prostoru užít varovného výstřelu. Ani na tuto skutečnost však muž nereagoval a kolem budovy vlakového nádraží na ulici K. Schwarze v Novém Jičíně utíkal dál. Zde však ztratil botu, zakopnul a upadl na zem,“ popsal stíhání muže René Černohorský.

Policejní hlídka muže zadržela a převezla na policejní oddělení. Lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že zadržený osmadvacetiletý muž z Přerova má rozhodnutím Okresního soudu v Olomouci má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do října letošního roku.

Dále policisté zjistili, že se jedná o osobu v celostátním pátrání, na kterou Okresní soud v Přerově vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. „Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem policisté muže následně eskortovali a dodali do věznice,“ doplnil policejní mluvčí s tím, že muž je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. (ipa)