Prakticky až do Štědrého dne si mohou občané města i jeho návštěvníci vybrat, kromě trhu konajícího se na náměstí, z bohaté nabídky doprovodných akcí. Lidé se mohou v úterý 11. prosince těšit na trubače zámku Kunín, kteří na novojičínském Masarykově náměstí od 15 hodin zahrají české a evropské vánoční koledy. O hodinu později se budou prezentovat posluchačům v místním Žerotínském zámku.

Dětský národopisný soubor ze Skoronic se představí v pátek 14. prosince. „K příjemné vánoční atmosféře přispějí také vánoční koledy v podání historické hudební společnosti Camerata. Ta se posluchačům představí následující úterý 18. prosince nejprve na náměstí a poté v místním zámku,“ sdělila mluvčí novojičínské radnice Hana Sirotová. K navození atmosféry Štědrého večera přispěje 21. prosince i občanské sdružení Bludička, které nechá na náměstí nahlédnout do Betlémské stáje. Ve stejném dni také vystoupí novojičínský sbor Základní umělecké školy Ondrášek. „Koncert tak uzavře letošní širokou nabídku předvánočního kulturního programu v centru města,“ doplnila Sirotová.

Poslední akcí na náměstí bude vítání příchodu Nového roku s ohňostrojem. „Zároveň tak oslavíme vstup do Schengenského prostoru,“ dodala mluvčí radnice.