Jubilejní ročník byl podle Pavly Hostašové, ředitelky Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České, která přehlídku každoročně pořádá, výjimečný, ale stejně krásný jako předešlé.

„Mohli jsme přivítat mnoho vzácných hostů z řad zřizovatelů škol, ředitelů škol, biskupů, mimo jiné jsme mohli přivítat profesora Petra Piťhu, doktora Maxe Kašparů, Juru Pavlicu. Měli jsme bohatý doprovodný program výstavy, koncerty, dílny, improvizační zápasy a snažili jsme se, aby pro děti, které přijely, byl ten letošní ročník opravdu sváteční,“ sdělila pro Novojičínský deník Pavla Hostašová.

Na rozdíl od minulých ročníků byl ten letošní o den delší a trval až do pátku. „Děti u nás budou spát až do soboty, jedním z důvodů je i spolupráce s médií. Budou nás natáčet dvě televize a technici řekli, že potřebují kvůli sladění generálku, takže vznikla potřeba pátku,“ pokračovala Pavla Hostašová s tím, že proto byla odpoledne generálka a v pět hodin začalo natáčení vybraných věcí.

I letos se sešli v Odrách studenti zhruba třiceti středních a dvaceti základních škol. „Ty střední jsou všechny, které zřizuje římsko-katolická církev, základní školy jsou většinou z Moravy, protože pro menší děti je dost obtížné přijet na takovou dálku,“ dodala Pavla Hostašová a doplnila, že celkově bylo k vidění 96 čísel.

„Ubytovaných jsme měli okolo čtyř set dětí a myslím, že město tím žilo,“ poznamenala Pavla Hostašová a připomněla, že obyvatelé i návštěvníci Oder měli možnost zažít krásnou atmosféru, ať už při návštěvě některého galaprogramu nebo kostela, kde vystoupil Jiří Pavlica s Hradišťanem, s nímž na závěr zazpívaly oderský sbor Datio a brněnský sbor Cantato.